Klozet Şamandırası Suyu Kesmiyor

Klozet Şamandırası Suyu Kesmiyor

Klozet şamandırasının suyu kesmemesi durumu, genellikle şamandıra mekanizmasında bir sorunun olduğunu gösterir. Aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz:

Klozetin deposunun üstünde bulunan kapağı çıkarın. Bu genellikle basitçe kapağı kaldırarak veya vidaları gevşeterek yapılır.

Klozetin içine baktığınızda suyu kesmesi gereken şamandıra mekanizmasını göreceksiniz. Şamandıra, bir kol veya top şeklinde olabilir. Şamandıra mekanizmasının serbestçe hareket edip etmediğini kontrol edin. Eğer mekanizma takıldıysa veya hatalı bir şekilde yerleştirildiyse suyu kesmeyebilir.

Şamandıra, su seviyesine bağlı olarak yükselip alçalır ve suyu keser. Eğer su tamamen kesilmiyorsa, şamandıranın ayarlanması gerekebilir. Şamandıranın altında veya yanında bir ayar vidası veya düğme olabilir. Bu ayarları kullanarak şamandıranın daha yüksek bir seviyede kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Şamandıra mekanizması zamanla kireç, kir veya başka bir nedenle tıkanmış olabilir. Şamandırayı çıkarın ve temiz suyla iyice yıkayın. Şamandıranın bağlı olduğu kolu veya diğer parçaları da temizleyin.

Şamandıranın bağlı olduğu hortum veya boru bağlantılarını kontrol edin. Eğer bağlantılarda sızıntı veya gevşeklik varsa, sorunu gidermek için sıkılaştırın veya gerektiğinde parçaları değiştirin.

 Şamandıranın suyu tamamen kesememesinin nedeni, su kaynağındaki bir sorun olabilir. Şamandırayı kontrol etmeden önce, su vanasının tamamen açık olduğunu ve suyun yeterli şekilde akıp akmadığını kontrol edin. Suyun deposuna yeterli basınçta giriş yaptığından emin olun.

Eğer yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra sorun devam ederse veya şamandıra mekanizmasında ciddi bir hasar varsa, tesisat uzmanımızdan yardım alabilirsiniz

Hizmetten Yararlanmak İçin Hemen Arayın

Our Score
0532 058 20 28