Atık Su Boruları Tıkanması Ve Çözümü

Atık Su Boruları Tıkanması Ve Çözümü

Atık su borularının tıkanması oldukça yaygın bir sorundur. Tıkanıklıklar genellikle birikmiş atıklar, yağ, saç, tuvalet kağıdı veya yabancı cisimlerin borulara girmesiyle oluşur. İşte atık su borularının tıkanmasıyla başa çıkmanız için bazı çözüm önerileri:

Biraz bulaşık deterjanını sıcak suyla karıştırın ve bu karışımı tıkanıklık olan boruya dökün. Sıcak su ve deterjan, yağ birikintilerini çözebilir ve tıkanıklığı açmaya yardımcı olabilir. Bir süre bekledikten sonra bol miktarda sıcak suyla durulayın.

Pimaş açıcılar, marketlerde veya tesisat malzemeleri satan mağazalarda bulunabilen kimyasal ürünlerdir. Talimatlarına uygun olarak kullanıldığında, pimaş açıcılar atık birikintilerini çözebilir ve tıkanıklığı açabilir. Bu kimyasalları dikkatli bir şekilde kullanmalı ve talimatlara tam olarak uymalısınız.

El vantuzu, tıkanıklığı açmanın manuel bir yöntemidir. Vantuzu tıkanıklığın üzerine yerleştirin ve hızlı ve düzenli bir şekilde ittirip çekerek vakum etkisi yaratın. Bu, tıkanıklığı gevşetmeye ve çözmeye yardımcı olabilir. Vantuzu kullanırken, diğer lavabo veya banyo giderlerini kapatmayı unutmayın.

Boru temizleme yayı (veya tıkanıklık açma yayı), tıkanıklıkları fiziksel olarak açmanıza yardımcı olan bir araçtır. Yayı tıkanıklık noktasına yerleştirin ve dikkatlice ilerleterek tıkanıklığı kırın veya çözün. Bu yöntem daha zorlu tıkanıklıklar için etkili olabilir, ancak dikkatli kullanılmalıdır çünkü borulara zarar verebilir.

Eğer yukarıdaki yöntemlerle tıkanıklığı açamıyorsanız veya tıkanıklık sık sık tekrarlıyorsa firmamıza başvurmak en iyi seçenektir. Profesyonel personellerimiz gelişmiş ekipman ve uzmanlıkla tıkanıklığı tespit eder ve gidermek için uygun yöntemleri uygular.

Our Score
0532 058 20 28